recepcja@dental-studio.com.pl

Rejestracja: 48 668-624-201

48 694-137-942

Gabinet czynny w tygodniu: 8:00-20:00

Chirurg szczękowy, usuwanie zębów Olsztyn

Najnowsze techniki

Innowacyjność

Profesjonaliści

Chirurgia szczękowa to dziedzina stomatologii zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem rozmaitych schorzeń i problemów dotyczących szczęki, żuchwy czy ogólnie jamy ustnej i twarzy. Jeżeli pacjentowi doskwiera nieprawidłowy zgryz, to wizyta u chirurga szczękowego często jest jedynym ratunkiem. Do tego dolicza się też inne przypadki, np. urazy twarzoczaszki czy nowotwory.

Dzięki chirurgii szczękowej możesz cieszyć się zdrowym zgryzem, który nie tylko pozwoli na efektywne i wygodne przeżuwanie pokarmu, ale też poprawi estetykę uśmiechu. Stomatolodzy wyspecjalizowani w tej dziedzinie medycyny zajmują się też pacjentami po urazach, leczeniem stanu zapalnego kości czy wstawianiem implantów.

Czym zajmuje się chirurgia szczękowo-twarzowa?

Chirurgia szczękowo-twarzowa to specjalizacja medycyny skupiająca się na diagnozowaniu, leczeniu i chirurgicznym korygowaniu różnego rodzaju wad oraz schorzeń związanych z obszarem twarzy pacjenta. Chirurdzy szczękowo-twarzowi to wysoko wykwalifikowani specjaliści stomatologii, dzięki którym możliwe jest wyleczenie nawet najbardziej skomplikowanych schorzeń jamy ustnej.

Mogą oni przeprowadzać nie tylko zabiegi o charakterze rekonstrukcyjnym, ale też estetycznym. Chirurgia szczękowo-twarzowa oprócz tego, że zajmuje się podobną pulą zabiegów, co chirurgia stomatologiczna, obejmuje też znacznie poważniejsze i bardziej skomplikowane zabiegi.

Wady zgryzu

Chirurgia szczękowo-twarzowa pozwala wyleczyć różnego rodzaju wady zgryzu oraz wady podstaw kostnych szczęki i żuchwy, czyli nieprawidłowości dotyczące uszeregowania zębów oraz zaburzeń rozwojowych i kostno-szkieletowych. Do tego dolicza się też asymetrię twarzy, zgryz otwarty, głęboki, zwężenia i nie tylko.

Chirurgia ortognatyczna okazuje się niezbędna, kiedy inne metody leczenia, np. aparaty ortodontyczne, nie są wystarczające w leczeniu bądź wada zgryzu jest zbyt poważna. Jeżeli szczęka bądź żuchwa pacjenta jest źle ustawiona, chirurg może przesunąć je w odpowiednie położenie, co pozwoli skorygować wadę zgryzu. Dodatkowo specjalista od chirurgii szczękowej zajmuje się też rekonstrukcją szczęk, która wymagana jest w poważniejszych wadach zgryzu wymagających przeprowadzenia znacznych zmian w budowie szczęki.

Stan zapalny kości

Chirurg szczękowy może też zdiagnozować i wyleczyć stan zapalny kości, który często spowodowany jest procesem degradacji samych zębów, np. zaawansowaną próchnicą i infekcją miazgi. Specjalista ten wykonuje m.in. resekcje wierzchołków zębów. Zabieg ten polega na przecięciu błony śluzowej i odsłonięciu kości pacjenta. Dzięki temu możliwe jest usunięcie torbieli czy innych zmian zapalnych tkanek.

Usuwanie zębów

Chirurgia dentystyczna obejmuje też usuwanie zębów, np. ósemek czy tych objętych martwicą i poważnymi infekcjami. Chirurg przygotowuje m.in. uzębienie do protetyki, czyli np. usuwa źle ustawione zęby. W czasie ekstrakcji specjalista stosuje różne techniki w zależności od poziomu skomplikowania zabiegu.

Przeważnie korzysta ze standardowych narzędzi przeznaczonych do usuwania zębów. W niektórych przypadkach ekstrakcja zęba pacjenta jest problematyczna, przez co niezbędny jest bardziej skomplikowany zabieg, który wymaga rozcięcia dziąsła, usunięcia kości czy podziału zęba na części. Takie zabiegi są potocznie nazywane chirurgią zębową.

Implanty

Chirurg mający odpowiednią kwalifikację implantologiczną często przeprowadza też zabieg wszczepienia implantów zębowych. Jeżeli warunki miejscowe są trudne, wtedy taki zabieg poprzedzony jest zabiegami sterowanej regeneracji kostnej i miękkotkankowej. W przypadku braków w uzębieniu czy bezzębia, wizyta u chirurga szczękowo-twarzowego celem leczenia implantologicznego często okazuje się niezbędna. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na naszej stronie w zakładce Implanty.

W Dental Studio oferujemy zabiegi takie jak:

  • Ekstrakcja chirurgiczna/skomplikowana
  • Ekstrakcja chirurgiczna zatrzymanego zęba
  • Odsłonięcie zęba zatrzymanego
  • Zamknięcie połączenia ustno-zatokowego
  • Resekcja wierzchołka zęba
  • Usuniecie zmian w kości wraz z badaniem histopatologicznym
  • Wycięcie zmian skórnych wraz z badaniem histopatologicznym
  • Usuwanie zębów

  Chirurg szczękowy w Olsztynie – Tomasz Rafałko

  W Dental Studio przyjmuje lek. dent. Tomasz Rafałko, który jako specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej posiada duże doświadczenie w zabiegach chirurgii przedprotetycznej, takich jak usunięcie przerostów wałów dziąsłowych, wycięcie ziarniniaków szczelinowatych czy zabiegi korekt błony śluzowej, jak i zabiegów rekonstrukcyjnych w zakresie bazy kostnej i tkanek miękkich przygotowujących do przyszłego leczenia implanto-protetycznego.

  Cena wyrwania zęba

  Ile kosztuje wyrwanie zęba prywatnie? Cena tego zabiegu zmienia się w zależności od rodzaju zęba (czy jest to ząb mleczny czy stały) oraz od stopnia skomplikowania danego przypadku. Np. koszt ekstrakcji zęba mlecznego wynosi od 300 zł, ale już ekstrakcja chirurgiczna zatrzymanego zęba to koszt między 600 a 1000 zł. Podczas wizyty po przeprowadzeniu koniecznych badań i przeglądu lekarz poinformuje o zakładanym koszcie zabiegu. Szczegóły można sprawdzić w zakładce Cennik.